Izabrani laureati za LENKINO PERO

13. novembar 2025.

Mesto: Nadalj, Srbobran, Turija

Kategorija: Deca, Kultura

Nagrada “Lenkino pero” ima za cilj da afirmiše mlade stvaraoce i sačuva duh umetnosti i ljubavi koji “Lenkin prsten” simbolizuje. “Lenkino pero” će biti dodeljeno u nedelju, 16.11.2025. godine, u obe kategorije, na svečanosti koja će biti upriličena u Pozorištancu od 19.00 časova.

Žiri koji je ove godine odlučivao o najlepšoj ljubavnoj pesmi na konkursu “Lenkino pero”, namenjenom učenicima i učenicama osnovnih i srednjih škola, radio je u sastavu: doc. dr Jelena Marićević Balać, Biljana Puškar i dr Dragana V. Todoreskov (predsednica). Na sednici održanoj 31. oktobra 2025. godine odlučeno je da se među radovima učenika osnovnih škola nagrade sledeće pesme:

  1. mesto “Nepoznata ljubav” Naomi Javor, učenice VII razreda Osnovne škole “Jovan Jovanović Zmaj” iz Srbobrana;
  2. mesto “Nemir” Dunje Milosavljević, učenice VII razreda Osnovne škole “Petar Drapšin” iz Turije;
  3. mesto “Ja te stvarno volim” Aljoše Ilića, učenika VII-3 razreda Osnovne škole “Avram Mrazović” iz Sombora.

U kategoriji učenika srednjih škola nagrađene su sledeće pesme:

  1. mesto “Ljubavna pisma žute” Ive Dojkov, učenice Gimnazije “Svetozar Marković” iz Novog Sada;
  2. mesto “Ključevi” Jelene Drobnjak, učenice III-1 razreda Gimnazije “Veljko Petrović” iz Sombora;
  3. mesto “Gde se duše prepoznaju” Dragane Martinović, učenice III-2 razreda Gimnazije i stručne škole “Svetozar Miletić” iz Srbobrana.
Facebook Komentari