Sa nova 3 boda zadržana je liderska pozicija

25. oktobar 2021.

Kategorija: Fudbal, Sport

Pozitivni rezultati u prethodnim takmičarskim kolima nadahnuli su fudbalere FK “Srbobran” da i na gostovanju u Bajmoku ostvare pozitivan rezultat i osvoje nova 3 boda protiv tamošnjeg seniorskog sastava FK “Radnički 1905”.

FK “Srbobran” je do nove pobede došao minimalnim rezultatom (0:1), pogotkom mladog Ljubomira Živanovića iz slobodnog udarca. Nakon ovog pogotka, po rečima aktera meča, postalo je teže igrati  i organizovati nove napade, sudija je uporno prekidao igru, sekao napade, iz samo njemu vidljivih faulova. U 40. minutu posebno zanimljivu scenu mogli su videti posetioci stadiona u Bajmoku. Sudija svira ofsajd Srdanovu, iako je bio bar metar iza poslednjeg odbrambenog igrača domaćina, i to u situaciji gde bi drugi gol za “Srbobran” bio gotovo izvestan.

Slične situacije mogle su se videti i u nastavku, a kulminacija svega desila se u 90. minutu, kada arbitar svira penal u korist domaće elipe, iako kontakta igrača nije bilo. Ovu priliku za izjednačenje Bajmočani nisu uspeli da realizuju, jer je golman Ađanski odlično reagovao i odbranio jedanaesterac. Ni posle ovoga sudijske odluke nisu prestale da prkose realnom stanju stvari na terenu, meč je produžio za celih 9 minuta, iako nije bilo ni jednog razloga za tako dugu nadoknadu.

Predsednik kluba “Srbobran” ponosan je na činjenicu da je i ovog puta u startnoj postavi bilo 8 Srbobranaca i da je odnos svih igrača prema klubu i igri bio maksimalan. “Zadržali smo lidersku poziciju na tabeli, osvojenu u prethodnom kolu, iako nam to nije imperatv. Ipak, lepo je biti najuspešniji u svojoj ligi, to igračima daje motiv u daljim duelima. Posebno bih istakao to sa koliko žara i borbenosti ulaze u svaki naredni meč, igraju vrlo odgovorno i to je za svaku pohvalu. Otišli smo u Bajmok sa namerom da pobedimo, što smo i uspeli, iako nam protivnik nije bila samo domaća ekipa, već i sudije. Odluke koje je glavni sudija donosio bile su, slobodno mogu reći, katastrofalne.

Povodom suđenja klub će se žaliti i tražiti da pomenuti sudija bude izuzet sa naših utakmica. Na taj način ćemo pokušati da se zaštitimo od uticija nesportskih faktora u fudbalu. Nama je cilj da se bavimo sportom, da se takmičimo, nadigravamo, i ništa više preko toga. Ako postoji interes da određeni klub uđe u viši rang, nije problem, samo neka nam se to lepo kaže. Evo neka odmah budu proglašeni za prvake, a mi ostali onda da se borimo za osvajanje drugog mesta”, kaže predsednik kluba iz Šumice, Nemanja Perendić. Takođe dodaje, da nemile scene na terenu nise bile prijatne ni domaćoj ekipi, čelnici kluba iz Bajmoka su čak izrazili žaljenje zbog svega priređenog i uputili su usmeno izvinjenje predsedniku srbobranskog kluba, napominjući da suđenje nije instruisano sa njihove strane.

“Naši domaćini su bili zaista korektni, trener i predsednik kluba su se izvinuli za tretman koji smo imali na njihovom terenu, iako oni ljudi veze sa tim nisu imali. Njihovi igrači su igrali fer u najboljem duhu sporta koji vole i ja im želim svu sreću u nastavku takmičenja. Ovog puta pohvaljujem našeg golmana Dragana Ađanskog, maestralnom odbranom penala sačuvao nam je bodove i doneo radost svima na klupi.

Narednu utakmicu igramo sa ekipom ‘Sloga’ iz Ostojićeva, na našem terenu, što će ujedno biti i prilika da sevečano pusti u rad novi semafor na našem stadionu, donacija Pokrajinskog sekretarijata za sport. Ovom prilikom pozivam naše navijače da u subotu dođu na stadion u Šumici i podrže naše momke u napadu na nova 3 boda, a i kako bi smo uveličali pomenuti svečani povod “, za kraj je poručio Perendić. Meč je zakazan za 30. oktobar u 14:30. Iako je “Srbobran” favorit u ovom susretu ocena je čelnika kluba da neće biti lako, u ovoj, ali i u svim narednim utakmicama.