FK SRBOBRAN porazio lidera tabele

14. mart 2021.

Mesto: Nadalj, Srbobran, Turija

Kategorija: Fudbal, Sport

Veliko iznenađenje u Vojvođanskoj ligi “Sever” priredio je juče na svom stadionu Fudbalski klub “Srbobran”, porazivši prvoplasiranu ekipu “Vojvodina” iz Bačkog Gradišta rezultatom 2:1.

Borba za opstanak u ligi imperativ je seniorskog sastava kluba iz Šumice, s toga je svaki osvojeni bod velik, a pogotovo su velika 3 boda protiv “Vojvodine” koja je ove godine skoro neprikosnovena po efikasnosti. Ipak uspeli su Srbobranci da ih iznenade i već do 30. minuta stvore veliko vođstvo od 2:0. Strelac oba pogotka bio je Jovanović, prvo u 22. a zatim i u pomenutom 30. minutu, što su do tad bile i jedine dve šanse domaćeg tima.

Veliku radost na isteku poslednjeg minuta prvog poluvremena pokvarila je sudijska odluka da se klizeći start na loptu, u šesnaestercu “Srbobrana”, kazni šutom sa bele tačke. Precizan je bio Jelić, koji smanjuje rezultatski zaostatak “Vojvodine ” na 2:1. U drugom poluvremenu propuštene su brojne šanse na obe strane terena, nekoliko gotovo stopostotnih prilika propustili su igrači oba tima. Posle prvog žutog kartona, namenjenog Pelengiću (igrač Vojvodine), za start nad srbobranskim golmanom dosuđen mu je i drugi žuti, a zatim i isključujući crveni karton. Brojčana prednost domaćina, za očekivati je bilo da će doneti i prevagu rezultatsku, ali sem većeg poseda lopte i par šansi za gol nije bilo neke veće promene. Uspevali su Gradištanci bržom igrom da nadomeste nedostajućeg igrača.

Velika pobeda donela je radost na Vašarište i sigurno više elana za dalji rad i utakmice koje predstoje, a ima još dosta da se igra, stava je trener FK “Srbobran” Dušan Medić. “Mi smo ekipa koja je u donjem delu tabele, da li igrom slučaja ili okolnostima ne znam, ali je sigurno da naša pozicija ne govori toliko o našem kvalitetu. Porazivši danas ekipu koja ima 25 bodova više od nas, koja je prva na tabeli, pokazali smo da na nas može ozbiljno da se računa. Imamo prave ratnike u timu, najzad smo sklopili igrački i funkcionalni kadar kako treba, a svi oni koji su danas gledali utakmicu nisu zažalili što su bili tu jer su imali šta da vide. Sigurno je da smo zasluženo pobedili, rano smo poveli i imali smo priliku da vrlo rano rešimo utakmicu, ali ovakve utakmice nisu lake. Protivnik je i više nego ozbiljan.

Nadam se da je ovo samo početak jedne uspešne serije, a mi se sigurno nećemo predati pre isteka poslednjeg kola. Daćemo sve od sebe da Srbobran i ljudi koji nas vole budu ponosni na klub i momke. Kada su igrači u pitanju, sigurno je da smo u zimskom prelaznom roku doveli neke fudbalere koji naš tim čine mnogo respektabilnijim nego što je to bio u prvom delu sezone. To su na prvom mestu: Kemenjij, Rajčanji, Adamović i Trivić, koji su doneli u klub veliki igrački kvalitet, i ono što je još važnije, ljudski kvalitet koji mi potenciramo. To je skup dobrih momaka i dobrih ljudi u klubu, što je predsednik kluba, Perendić, jako dobro uklopio.

U nastavku nas čekaju dva teška kola, na žalost u Crvenki smo bili malo ispod proseka, idemo u Kneževac i u Sombor da ratujemo, probamo da pobedimo i tako uđemo što pre u mirnu zonu”, stanovišta je trener Dušan Medić. U narednom 20. kolu Srbobranci putuju u Novi Kneževac na megdan ekipi FK “Obilić”, 20. marta, utakmica počinje u 15.00 časova.