B-tim ponovo osvojio turnir u basketu

19. jun 2023.

Kategorija: košarka, Sport

Upravo završeni turnir u basketu 3×3 Srbobran 2023, u organizaciji Centra za sport i turizam opštine Srbobran, osvojili su momci koji su i prošlogodišnje takmičenje završili kao šampioni. To je ekipa “B-tim”, u sastavu: Radovan Babić, Strahinja Zelić i Igor Šijačić, koji je proglašen i za najkorisnijeg igrača seniorskog turnira.

U neizvesnom finalnom susretu, usjedno i najboljem basketu na turniru, na produžetke su izgubili mladi momci iz ekipe “Arvaji”, i to u produžetku nakon što je u regularnom toku meča rezultat bio 17:17. Falilo je samo malo iskustva ovim momcima da dođu do zlata, ovako su se morali zadovoljiti srebrnim odličijima, ali taman će do sledeće godine napredovati toliko da osvoje turnir. Trreće mesto osvojila je ekipa “PG Stanišić”.

Tokom sedam dana igranja basketa na Trgu republike u Srbobranu, nisu samo seniori izlazili na teren, čak mnogo više je bilo dečijih ekipa: Mlađe pionirke 2009, pioniri 2008, starije pionirke 2007. i kadeti 2006. godište, nadmetali su se na turniru. U svakoj od navedenih konkurencija, kao i kod seniora, tri prvoplasirane ekipe su dobile pehare, medalje, zahvalnice i majice sa amblemom takmičenja, takođe najbolji igrači i igračice su dobili zasebna priznanja.

• MVP – Matija Simanić.

Pored ekipnih takmičenja, sve vreme trajanja turnira u basketu, uporedo su se odvijala i dva takmičenja u pojedinačnoj konkurenciji. Za najmlađe je organizovano takmičenje pod imenom “Put oko sveta”, gde se sa ivice “reketa”, po dva puta, šutiralo sa pet pozicija (ukupno deset šuteva), kao uostalom i na takmičenju u šutiranju trojki, u kome su učestvovali svi koji su želeli, bez obzira na uzrast i iskustvo.

Najbolja na “Putu oko sveta” bila je Dunja Grozdanić, dok je novi šampion takmičenja u šutiranju trojki Igor Poljak, sa pet pogodaka iz deset pokušaja. Njima su uručeni vredni pokloni, vaučer u vrednosti od deset hiljada dinara za kupovinu sportske opreme, kao i dresovi sa potpisima reprezentacije Srbije u basketu 3×3, nedavno još jednom potvrđenih šampiona planete.

Posebno priznanje za šutiranje trojki uručeno je Jakovu Jokanoviću, ne samo da je bio ubedljivo najmlađi, već je bio i uspešan takmičar, te su organizatori odlučili da mu daju podstrek za budućnost.