Nove medalje za SAK

12. februar 2023.

Kategorija: atletika, Sport

Pojedinačno prvenstvo Autonomne pokrajine Vojvodine za seniorke i seniore, održano 11. februara u sportskoj hali Novi Sad, bilo je uspešno za takmičare Srbobranskog atletskog kluba.

Učestvovalo je četvoro atletičara iz Srbobrana, a dvoje je svojim rezultatima zaslužilo mesta na pobedničkom podijumu.

Jedini momak u SAK ekspediciji bio je Emil Papišta je učestvovao u sprintu na 60 metara, kao i Jovana Vojvodić i Marina Kiš, ali u ženskoj konkurenciji, s tim da je samo Marina osvojila medalju, prošavši kroz cilj kao treća.

Imao je SAK predstavnicu i u disciplini bacanje kugle od 4 kilograma, Ivana Penčić je osvojila treće mesto i bronzano odličje.

Svega 6 dana ranije, na Prvenstvu Srbije za mlađe pionire, održanom u Atletskoj dvorani u Beogradu, Lazar Dunđerski je osvojio je 6 mesto u državi, disciplina sprint na 200 metara, postavivši novi lični rekord.