Šampion srbobranskog turnira u malom fudbalu je ekipa MISTIK LAMINATI BEČEJ

09. januar 2023.

Kategorija: Mali fudbal, Sport

Veče finala na 3. Memorijalnom novogodišnjem turniru u malom fudbalu “Jovica Tešić Jole” održalo se 8. januara u prepunoj dvorani Centra za sport i turizam Srbobran.

Pored 4 finala u svim starosnim kateogrijama takmičara, igrale su se i 4 utakmice u borbi za treće mesto, ali i jedna revijalna u kojoj su umeće pokazali najmlađi članovi Fudbalskog kluba “Srbobran”. Sve zajedno bio je to izuzetno bogat sportski program u kojem su učestvovale samo najbolje ekipe u malom fudbalu, pravi praznik za sve ljubitelje ovog sporta.

U konkurenciji MLAĐI PIONIRI 2009/10. godište, pehar šampiona podigli su dečaci iz Mola, ekipa FK “Bačka”, a priznanja za najboljeg igrača i najboljeg strelca odlaze igračima ovog sastava, Danilu Kišu i Stefanu Vlanikolinu. Drugo mesto su osvojili Srbobranci iz tima “Smart kolor – Naša priča”, njihov golman Vukašin Madžgalj je dobio nagradu za najboljeg čuvara mraže. Treće mesto osvojila je ekipa “Najbolji ortaci”.

Malo jača konkurencija bila je kod STARIJIH PIONIRA, 2007/08. godište, gde najveći pehar namenjen osvajačima takmičenja odlazi u ruke tima “Vinogradi”, takođe igrač Jovan Kitanović dobija priznanje za najboljeg golmana. Drugo mesto osvaja “Outdoor clothing”, a Milan Vidić podiže pehar za najboljeg strelca. Treće mesto pripalo je dečacima ekipe “Autoservis Ađanski” i njihov fudbaler Nemanja Pivnički biva proglašen za najboljeg igrača.

Kod VETERANA imamo šampionski tim iz Srbobrana “Soccerbet”, i ponovo dva igrača prvoplasirane ekipe dobijaju priznanja, ovog puta za najboljeg golmana Dragana Ađanskog, i najboljeg igrača Ivana Filipovića. Drugoplasirani tim nosi ime “AKS”, dok je treće mesto zauzela “Elektrovojvodina”, a ista ekipa je imala i najboljeg strelca, Radivoja Kneževića.

Očekivano, najzanimljivije je bilo kod SENIORA, tu se igra najbolji i najbrži fudbal, bila je nažešća konkurencija i prirodno novčane nagrade su ozbiljne. U finalu je ubedljivija bila ekipa “Mistik laminati Bečej”, zasluženo su podigli pehar za šampion, okitili se zlatnim medaljama i osvojili sumu od 200.000 dinara. Takođe, njihov igrač Marko Novaković zaslužio je priznanja za najboljeg strelca i najkorisnijeg igrača turnira. Domaći tim “Farbara Smart Kolor” je izgubio u pomenutom finalu, tako zavredivši drugu poziciju, srebrna odličija i nagradu od 100.000 dinara, a za Maneta Markovića opredeljen je pehar za najboljeg golmana turnira. Osvajači trećeg mesta i novčane nagrade od 50.000 dinara bili su momci iz ekipe “Alutec”.

“Šesti ukupno, a treći Memorijalni turnir u malom fudbalu ‘Jovica Jole Tešić’, ponovo je doneo pravo zadovoljstvo među srbobransku publiku. Imali smo ove godine situaciju da u isto vreme počinju slični turniri u okolnim mestima, Vrbasu, Bečeju i Novom Bečeju, ali i pored toga nama se u seniorskoj konkurenciji odazvalo 30 ekipa, što je najveći broj do sada”, nije krio zadovoljstvo nakon završenog takmičenja Slobodan Subić, direktor CST-a i jedan od prvih ljudi u organizaciji najvećeg turnira u amaterskom sportu na teritoriji opštine Srbobran.

“Turnir je bio kvalitetan, ne samo u seniorskoj već i u pionirskoj i veteranskoj konkurenciji, ispunjen dobrim utakmicama svakoga dana, i u njima je uživao veliki broj posetilaca. Imali smo u takmičenju i 16 dečijih ekipa raspoređenih u dve kategorije, kao i devet veteranskih, a posećenost je bila odlična. Naša hala prima nešto ispod 500 ljudi i svake večeri smo imali publiku koja je ostajala ‘na nogama’, verujem da je tokom svakog takmičarskog dana kroz halu prolazilo i 600, 700, nekada i 1.000 ljudi. Imali smo ekipe iz Vrbasa, Novog Sada, Bečeja, Temerina, Subotice, Šida, pobednička dečija ekipa dolazila je čak iz Mola, i njima se posebno zahvaljujem zbog pokazanog odnosa prema turniru u Srbobranu”, dodao je Slobodan Subić u osvojoj oceni turnira koji je trajao čak 15 dana.