Kao i svake godine, zvezda manifestacije bila je kobasica dugačka 2033 metara, koju je prethodna dva dana pravilo čak osam majstora.
Lep i vedar dan iskoristilo je na hiljade posetilaca, turista i znatiželjnika da dođu u Turiju, da probaju i dive se ukusu po svemu jedinstvene kobasice u svetu.
Kobasica “rekorderka” se prodala za oko tri sata.
Pobedu za najbolju industrijsku kobasicu ove godine odnela je mesara Cveta iz Vrbasa, na drugom mestu je bila mesara Siki iz Novog Sada a treće mesto je pripalo Zmajevcu iz Iriga.
Za najbolje kobasice koju su proizveli građani Turije prva tri mesta su odneli Ranislav Stankov, Šanjika Balint i Zdravko Elesin.
Od 10 do 16 časova na bini su se smenjivala kulturno-umetnička društva i izvodila igre iz svih krajeva Srbije. Na bini smo imali priliku da vidimo KUD-ove iz Bečeja, Kraljevaca, Kisača, Nove Pazove, Žarkovca, Loznice, Kumana I Novog Sada.
Jedna od naših najboljih pevačica narodne muzike Ana Bekuta je za sve posetioce od 18h održala koncert na centralnoj bini.
33. Kobasicijadu otvorio je predsednik opštine Neško Čestić koji je nešto kasnije na konferenciji za medije obećao da će Kobasicijada dobiti novo ruho jer je ova manifestacija zaslužila nakon svih ovih godina da se podigne na jedan viši nivo i da se uveliko radi na dovođenju investitora iz Nemačke, koji je voljan da uloži novac, da se u Turiji napravi pogon za preradu i da Turinska kobasica koja je odavno robna marka za koju se zna širom sveta bude dostupna kupcima, gurmanima i ljubiteljima prave, vojvođanske kobasice 365 dana godišnje.
Na sutrašnjem završnom danu manifestacije za sve posetioce i ljubitelje dobre tamburaške muzike na centralnoj bini od 11:30 sviraće tamburaški orkestar „Srce Bačke“.
Fotografije (deo): DK photo
Članak je deo projekta SrbobranDanas, sufinansiranog od strane opštine Srbobran.
Stavovi izneti u podržanom mediskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.


















































