KLER nagradio najbolje male umetnike

03. oktobra 2019.

Mesto: Nadalj, Srbobran, Turija

Kategorija: deca, Lokalna samouprava, škola

Evropska nedelja mobilnosti bila je povod da se organizuje likovni konkurs za učenike nižih razreda osnovnih škola opštine Srbobran, pod nazivom „Pešačite sa nama“, koji je sprovela Kancelarija za lokalni ekonomski razvoj naše opštine.

Svake godine od 16. do 22. septembra ova evropska inicijativa podstiče lokalne zajednice, gradove i veća mesta, da obrate pažnju na mere održivog saobraćaja, čime se pozivaju ljudi da promene svoje navike u saobraćaju, odnosno da se opredele za alternativne vidove prevoza umesto automobila. U našoj opštini koja nije opterećena saobraćajnim gužvama, Evropska nedelja mobilnosti iskorišćena je za promociju zdravih navika kod dece, kroz likovni izražaj.

Na konkursu „Pešačite sa nama“ učešće su uzeli učenici od 1. do 4. razreda iz osnovnih škola Srbobrana, Nadalja i Turije, a najbolji među njima nagrađeni su od strane opštine Srbobran i Saveta za bezbednost saobraćaja opštine Srbobran. Poklon rančeve je obezbedila Stalna konferencija gradova i opština. Nagrađeni radovi izloženi su u OŠ „Petar Drapšin“ u Turija.

Ovo je spisak imena učenika, po školama, koji su zaslužili nagrade:

OŠ „Žarko Zrenjanin Uča“ Nadalj

  • I razred: Aleksandra Brankov, Marko Pešić, Anđela Gajinović
  • II razred: Teodora Preradov, Sima Savin, Nataša Andrić
  • III razred: Ana Šućov, Anđela Stojanović, Katarina Preradov
  • IV1 razred: Kristina Radu, Jefimija Preradov, Teodora Stojnović
  • IV2 razred: Vukašin Siriški, Natalija Perišić, Milijana Marijanov.

OŠ „Vuk Karadžić“ Srbobran

  • I1 razred: Marija Babić, Filip Gajić, Staša Kaić
  • I2 razred: Jovana Bukvić, Lana Kaćanski, Emilija Davidov
  • I3 razred: Ana Dinjaški, Anja Šijačić, Aleksandar Jeličić
  • II1 razred: Nikolina Filipović, Elena Grujić, Darijan Marjanov
  • III1 razred: Dunja Dunđerski, Pavle Novaković, Anabela Brankov
  • III2 razred: Lena Rafajlović, Milan Milivojev, Nikolina Ergelašev
  • IV1 razred: Milica Banković
  • IV2 razred: Danilo Dudvarski, Sara Babić, Teodora Brkić
  • IV3 razred: Sergej Radivojević, Ljubica Drapšin, Željana Kajtazi.

OŠ „Petar Drapšin“ Turija

  • I razred: Filip, Mihajlo Kerkez, Mia Milosavljević
  • II razred: Darija Pavkov, Milana Vujić, Ognjena Lukić
  • III razred: Aksinja Mijin, Nađa Obradović, Jovan Zeremski
  • IV razred: Magdalena Čabrilo, Vanja Stevanović, Svetozar Mališević.

OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Srbobran

  • I3 razred: Somogyi Viktoria, Anđela Živčić, Dragaj Daniel
  • II1 razred: Nađa Filipović, Bojan Radić, Nikolina Islamović
  • II3 razred: Lena Fišteš, Marko Majstorac, Aleksa Suknović
  • II4 razred: Teodora Obradović, Lana Baćinac
  • III1 razred: Vanja Šijačić, Ognjen Đurović, Teodora Turuc
  • III3 razred: Luka Balaž, Edina Flajsz
  • III4 razred: Igor Nikolić, Aleksej P, Uroš Miković
  • IV3 razred: Šarlota Gal, Blazsanyik Csenge, Pelle Mark
  • IV4 razred: Anđela Nikolić, Tara Suvajdžić, Nikolina Jovičić.

Facebook Komentari