Poraz je bolaniji kad se zna da se moglo pobediti

09. februar 2019.

Kategorija: košarka, Sport, Zabava

Sinoć je u velikoj dvorani Centra za sport opštine Srbobran odigrano 13. kolo Druge muške regionalne lige u košarci, između omladinskih klubova “Srbobran” i “Spartak”.

Još pre samog početka meča bilo je jasno da je tim iz Subotice znatno bolji, bar na papiru, tako da nije bilo velikih očekivanja od domaće ekipe. Iako je takav stav bio prisutan kod velike većine ljudi, pojedini igrači Srbobrana su u utakmicu ušli sa potpuno drugačijim namerama. Od prvog minuta igre je bilo jasno da su želje imenjaka Krge i Babića malo veće.Utakmicu je otvorio Trninić, koji je u prvom napadu postigao pogodak uz ličnu grešku protivnika, koju je on uspešno realizovao. Iako su gosti to brzo nulirali i poveli, takvo otvaranje meča je pozitivno uticalo na atmosveru u ekipi domaćina. Gosti su imali laganu prednost do kraja prve četvrtine koja se završa 18:24. Pred sam kraj prve deonice trener Andrić traži tajmaut kako bi se momci malo opustili, jer su pojedini mlađi igrači igrali sa dozom straha i u grču. Posle te pauze, a i u drugoj četvrtini kreće magična igra Srbobranaca. Krga proigrava saigrače, svaki pas je precizan i dobro realizovan, a braća Babić prave seriju pogodaka za tri poena. Prvo to čini Nikola sa tri vezana pogotka u isto toliko napada, a onda i Rale daje jednu što protivnike potpuno ostavlja zatečene. Ni njihovom treneru nije bilo jasno šta se dešava, a nije mogao da nađe rešenje za fenomenalan protok lopte, što na kraju druge deonice daje rezultat 18:10.Pauza na poluvremenu kao da je ugasila motore kod srbobranskog tima. U nastavku ulaze bez potrebnog žara, a promašaji sa svih distanci su učestali. Izgubljene lopte i presečena dodavanja u napadu rezultirali su sunovratom na semaforu tokom treće i četvrte četvrtine (11:26 i 10:27). Spartak odnosi pobedu sa 30 poena viška, 57:87, i ostavlja naš tim da razmišlja o vrlo gorkim porazu. Pomenuti imenjaci dali su svaki po 12 poena, Vujić 10. a Trninić 9.Iako je poraz bio očekivan, trener Jovica Andrić teško da je mogao biti zadovoljan posle ovakvog drugog poluvremena: “Imali smo neplanirano dobro prvo poluvreme, ali smo stalu u drugom. Pitao sam igrače ‘Zašto?’ , odgovor je bio ‘Ne znamo’. Ja bih zaista voleo da znam. Zonski presing, prejakih gostiju, nam je predstavljao najveći problem. Mislim da smo počeli da gubimo još u drugoj četvrtini. Imali prednost 17:2, a završili smo četvrtinu sa 18:10. Problemi kod nas i dalje isti: mala klupa, loša rotacija i standardno loš šut, što mi nije jasno jer smo čitave nedelje radili na šutu za tri poena. Sa 4 vezane trojke smo se vratili u igru i odlepili, ali posle toga nismo mogli ništa da ubacimo. Čestitam Spartaku na potpuno zasluženoj pobedi, a mi idemo dalje da radimo”.“Žao mi je zbog publike koja nije zaslužila ovakvu predstavu. Žao mi je i moje ekipe, ali to je trenutna realnost. I dalje imamo mnogo povređenih igrača, igraju jako mladi momci bez iskustva. Plus su neki od igrača sa vrlo malo treninga zbog obaveza na poslu, što kod naših protivnika nije slučaj. Oni imaju po dva treninga dnevno i igraju ovu ligu već 4 godine u sličnom sastavu. Imamo još jedno kolo protiv Petrovgrada u gostima, a zatim nas očekuje plajaot faza, 8 utakmica sa ekipama koje su slične nama i tu neće biti izgovora. Možda su samo dve ekipe malo jače. Očekujem da budemo u vrhu plejauta, čak i sa ovakvim timom, jer prenosimo dosta bodova”. Dobro raspoloženje u klubu održavaju mlađi timovi koji pružaju odlične partije. Pioniri OKK Srbobrana ostvarili su pobedu u Kikindi rezultatom 58:70. Samo 7 mladih i “Zelenih” igrača pružilo je odličan meč. Grubić, koji od nedavno igra i za prvi tim, postigao je neverovatnih 25 poena, a Rekić 21. Strale je dao 15 poena dok je Matija Simanić postigao 9. Dobro je znati da ima mladih talenata koji će u narednim godinama preuzeti inicijativu u prvom timu srbobranskog kluba.