FK Srbobran: Situacija u omladinskoj školi je dobra. Potrebna je pomoć seniorskoj selekciji!

03. februara 2019.

Mesto: Nadalj, Srbobran, Turija

Kategorija: Fudbal, Sport, Zabava

Od kako je u fudbalskom klubu „Srbobran“ Jovica Tešić izabran za predsednika, imamo situaciju da se dešavanja u klubu transparentno prikazuju javnosti, odnosno da se zauzima prava putanja razvoja ovog sportskog kolektiva. S tim u vezi, još jednom smo u prilici da sa širom javnosti podelimo otvoreno pismo gospodina Tešića, u kom sve „ljubitelje kluba“ informiše o trenutnoj situaciji u taboru Plavih.

„Poštovani ljubitelji FK Srbobran. Nakon burnih mesec dana u našem klubu koji je opstao, uprkos očekivanjima zlonamernih ljudi da to neće biti tako, želim da vam se obratim i saopštim javno, sve ono što bi moglo biti interesantno i ljubiteljima kluba, ali i onim drugima. Nakon održane Skupštine kluba i ostavke sada već bivšeg predsednika Nedeljkovića, ja sam izabran na tu funkciju sa željom i ambicijom da naš kolektiv ostane zdrav, da raste i da se razvija. Istine radi, moram naglasiti da je postojala ideja da naš FK Srbobran odigrava svoje utakmice u Srskoj ligi na nekom od terena u Vojvodini, isključivo zbog bezbednosnih razloga, sobzirom da su tribine u očajnom stanju i moraju hitno da se poruše i sagrade nove.To iziskuje velika ulaganja koje ni klub, a ni Opština u ovome momentu ne mogu finansirati, a nas obavezuje na smanjenja toškova zbog nesmetanog rada naše dece. To je, nakon razgovora sa odgovornim ljudima kao ideja odbačeno, jer nam je interes da naš klub sačuva tradiciju koju gaji, a posebno i prvenstveno našu školu fudbala, od petlića do omladinaca, taj pogon i jeste, naša primarna briga.

Danas je situacija u klubu stabilna. Moja ideja jeste, da se apsolutno posvetimo našoj deci. Da sva sredstva koja nam pripadaju iz opštinskog budžeta, ulažemo u razvoj i napredak naših dečaka koji vole fudbal, i koji zaista predano rade na treninzima. Ta sredstva i po zakonu o sportu moraju da se utroše upravo na njih i ja bih sada iskoristio priliku da se obratim svim zainteresovanim ljudima koji vole fudbal i FK Srbobran, a imali bi ambiciju da se bave prvom ekipoma, da nam se priključe. Da obezbede sredstva za rad prve ekipe, i da im to bude jedina obaveza u klubu. Ja, kao Predsednik, ću uvek pomoći i mojim ličnim sredstvima, baš kao što sam to činio i do sada, ali nikada neću dozvoliti da omladinska škola i naša deca trpe zbog seniorske ekipe. Za to jednostavno rečeno, nemamo dovoljno novca. Moja obaveza kao predsednika kluba jeste, da obezbedim nesmetan rad kluba, ali je isto tako i obaveza da polažem račun sportskom savezu,(lokalnoj samoupravi, kojoj se ovim putem zahvaljujem) o utošku tih sredstava koja dobijamo, a ona su prvenstveno namenjena za decu. Kršiti zakon niti mogu niti hoću, otud ovaj poziva da nam se priključe svi oni koji mogu da pomognu seniore i imaju želju da ih vode u budućem takmičenju.

Mi smo uspeli da u potpunosti zatvorimo finansisku konstrukciju za omladinski pogon. Obezbedili smo konpletnu opremu, od petlića do omladinaca. Sve rekvizite. Plate za trenere. Sredstva za održavanje terena. Sredstva za sva gostovanja i domaćinstva. I po prvi put u zadnjih dvadesetak godina, rasteretili roditelje, jer deca više neće plaćati članarinu. Naša će deca imati, smem slobodno da kažem, idealne uslove za rad. Ne želim da polemišem ni sa kime, ali moram da naglasim, da je već postala tradicija, da se sve što se objavi u vezi FK Srbobran dočekuje na „nož“. Da se odmah nakon toga pojave neki dušebrižnici, koji svojim zajedljivim komentarima žele sve da devalviraju i unize, a da pritom niko od njih ni prstom ne mrdne i pokaže želju da pomogne klubu. Tako je bilo i kada smo objavili poziv da dođu do kluba i uplate godišnju članarinu, koja bi im omogućila da imaju i pravo glasa na skupštini, dakle, da se pitaju u klubu koji toliko vole, i niko se nije javio. Svi imaju izgovore i komentare, ali niko ne želi da učestvuje u radu kluba, niti da pomogne. Meni je bitno da klub živi i da se razvija. Bitna su mi deca kojih sada imamo osamdesetak, da njihove rodtitelje oslobodimo plaćanja članarina, a da pritom imaju sve potrebno za nesmetan razvoj i napredak. Zajedljivci me ne interesuju. FK Srbobran će rasti i razvijati se po evropskim standardima, čekaćemo da stasaju naša deca koja će biti okosnica seniorske ekipe. Da ponovim za kraj. Svi ljudi dobre volje, svi ljubitelji fudbala, svi oni koji kažu da vole FK Srbobran, svi koji žele da pomognu seniorskoj ekipi su dobro došli, i čekamo ih raširenih ruku, uz moje javno obećanje, da će imati apsolutnu slobodu u vezi svega što se tiče seniorske ekipe. Nudimo im mogućnost da pokažu da vole, znaju i žele da pomognu naš i njihov klub“.

Jovica Tešić

Facebook Komentari